MLÁDEŽ: Poslední společný turnaj v sezóně 2023/2024 – Nisaopen 2024

Tak jako každýrok koberovská mládež zavítala na turnaj, který je brán jako mezinárodní neboť je zde i účast zahraničních celků. Poprvé jsme na akci odjeli se všemi kategoriemi a poprvé jsme se domů vrátili s medailí.
Vždy do tohoto turnaje jde každý trenér se svým týmem a snaží se v rámci progresu splnit cíle, které jsou předem určené a domluvené. Zda se u všech kategorií povedlo tento cíl splnit, zhodnotili sami trenéři:

PŘÍPRAVKA:
Jako hlavní trenér přípravky byl pověřen trenér Tomáš Fabián:
,,Na turnaj jsme nominovali s hlavním vedoucím této kategorie Vaškem okolo 12-ti hráčů. Bohužel na samotnou akci jsme odjeli v počtu menším, neboť nám vznikla marodka. Ale i přesto jsme odehráli sedm utkání a až na jedno utkání jsme byli všem týmům důstojným soupeřem, ba co víc dokázali jsme postoupit z druhého místa tabulky do osmifinále, kde jsme jen těsně prohráli s vyrovnaným sokem. Všechny hráče chci pochválit, neboť odvedli skvělou práci a je musím říci, že je vidět, že trenéři našich prcků nezahálí a dělají vše pro progres těchto hráčů.
Na koho rozhodně nemůžu zapomenout je nováček v trenérském týmu, Martin Kynský a já musím podotknout, že mi bylo ctí s ním spolupracovat. Na další spolupráci se už nyní těším.“


ELÉVOVÉ:
Turnaj hodnotil Ondra Macháček:
,,Ahoj, náš tým vedl trenér Vláďa Doležal a já. Především bych chtěl poděkovat trenérovi Míšovi Fabiánovi za skvělou práci na přípravě a organizaci tohoto náročného turnaje. 👍
Naši hráči a hráčky předváděli kvalitní a vyrovnanou hru v základní skupině. Postup do další fáze turnaje nám unikl doslova o pár branek. Odvážíme si cenné zkušenosti do dalších turnajů. Děkuji rodičům za pomoc při úklidu tříd ve škole, dopravu věcí a za podporu na hřišti. 👍 Děkuji panu Kadlecovi za pomoc na turnaji, byl nedílnou součástí našeho týmu. Za tým Elévů Vláďa a Ondra.“


MLADŠÍ ŽÁCI:
Tuto kategorii hodnotil trenér a organizátor této akce Michal Fabián:
,,Do turnaje tým vstoupil proti stejnému týmu, který nás vyřadil ve čtvrtfinále turnaje v Náchodě. Ani tentokrát jsme nenašli na jejich hru recept a zaslouženě prohráli. Ani druhý zápas prvního dne nebyl z naší strany ideální a tak proběhla druhá prohra. Do druhého dne naše družina vstoupila daleko lépe a nakonec z toho byly dvě výhry a jedna těsná prohra. V play-off nás čekal již potřetí ve dvou týdnech tým Hořic. I přes veliké zlepšení v naší hře nakonec soupeř bral postup.
Myslím si, že i tak si kluci turnaj užili a opět došlo ke stmelení kolektivu a to je hlavní důvod, proč na takové turnaje jezdíme. Veliké díky všem.“


STARŠÍ ŽÁCI:
I u starších žáků vše kočíroval Michal Fabián:
,,Tým stržů se poprvé účastnil tohoto turnaje v systému 3+1. Tým tvořilo jádro kluků z koberovského týmu a na výpomoc si vzali kluky z Turnova a Semil. Do turnaje tým vlétnul jako uragán a nedával soupeřům sebemenší šanci na úspěch. V základní skupině tedy tým obsadil první místo bez ztráty bodu a se skóre 62:21 po šesti zápasech.
Poslední zápas turnaje nás tedy čekalo rovnou finále této kategorie. I přesto, že se nám podařilo ve skupině tým Mladé Boleslavi dvakrát jasně přehrát, ve finále se náš brankostroj zasekl a po těsné prohře jsme nakonec brali druhé místo.
Umístění na bedně je krásné a klukům velice gratuluji, avšak vzhledem k průběhu turnaje si kluci zasloužili zlato. Ještě bych chtěl vyzdvihnout skvělé fungování kluků po cely víkend. Spojeni T.K.S. začíná nést první ovoce a myslím si, ze tato tři písmena budou do budoucna znít soupeřům v uších velice nepříjemně.“