MLÁDEŽ: Zápasový zpravodaj ze dne 16. – 18. 3. 2024

Minulý týden byly
zase všechny kategorie koberovské mládeže v akci, s výjjimkou mladších žáků. Podívejte se jak se jim vedlo či jak zápasy okomentovali trenéři.

Přípravka:
V neděli 17. 3. 2024 odehráli obě koberovské kategorie – Kobry i Klokani další zápasy v rámci své ligy. Klokani se utkali s týmy z Děčína a FBC Liberec. Kobry odehráli pěkné souboje také s týmy Děčína a FBC Liberec. K tomu ještě přidali zápas s FBC Panthers Liberec. K hodnocení utkání trenéři uvedli: ,,Hráče jsme opět rozdělili tak jak je našim zvykem dle vyrovnanosti. Jeden z týmů se s tím popral lépe, druhý hůře. Ale i to patří k progresu naši mládeže. Co je velmi pozitivní je, že zápas od zápasu dávají naši svěřenci více a více branek. Ale úplně nejdůležitější je, že tito prďolové chodí do svých zápasů s nadšením. Děkujeme za podporu všem rodičům.“

Elévové:
Elévci odehráli 8. turnaj v Hale míčových sportů v Liberci a byl to jeden z nejlepších turnajů v této sezóně, podařilo se nám několikrát vyhrát a ukázat, že tým Koberovy se může rovnat s nelepšími týmy v této lize. Tým Vos pod vedením Vláďa Doležal a jeho asistent Martin Kynský – soupeři -Tj Turnov, Crazici FBC Liberec White, Florbal Jablonec Yellow. Tým Sršňů pod vedením Ondry Macháčka a asistent Lukáš Rutkovský – soupeři – Florbal Jablonec Black, Crazici FBC Liberec Blue, FBC Panters Liberec Orange. Chtěl bych poděkovat rodičům za skvělou atmosféru na hřištích. Opravdu skvělý turnaj. Děkuji za pozornost. Ondra

Starší žáci:
Starší žaci bojovali v rámci čtvrtého koše v Mostě, kde samozřejmě navštívili malebnou hospůdku Severka. Jejich počínání hodnotí trenéři:
,,Turnaj v Mostě se hodnotí krásně. Klukům se povedlo vybojovat návrat do třetího koše díky vítězství nad všemi soupeři. Při derby s Jabloncem si Mára Hůzl dokonce udržel čisté konto. I přes několik vyloučení jsme 5x skórovali, což podtrhlo skvělý výkon všech hráčů, kteří nevypustili ani vteřinku. No byla to prostě jízda. V sobotu 6. 4. 2024 nás čeká předposlední turnaj v Turnově, kde budeme potřebovat vaši podporu.“

Dorost:
,,Dne 16. 3. 2024 jsme se s hráči dočkali play off 1. ligy dorostu. Jako soupeř nám byl přiřknut tým z Mladé Boleslavi. Já i hráči jsme si byli vědomi, že se jedná o vicemistry České republiky pro rok 2023 a tedy, že nás nečeká nic jednoduchého. Vlastně jsme mohli jít do zápasů s tím, že můžeme pouze získat.
V sobotu v podvečer jsme tedy nastoupili na domácí palubovce, v turnovské hale. V tomto zápase jsme od počátku ukazovali, že máme chuť soupeře, fanoušky a jiné sledující zaskočit a využívali jsme okének v taktice soupeře. Nebylo nám však dáno a i když jsme soupeře přestříleli v poměru 16:15 na branku, gól se nám nepodařilo vstřelit díky skvěle chytajícímu brankáři soupeře. A také nám chybělo trošku štěstíčka. Vůbec bych se nebál říci, že kdyby byl výsledek 3:6 pro Boleslav, nebylo by se čemu divit. Ale jak říkám, branku se nám vstřelit nepodařilo a tak utkání skončilo v poměru 0:6 pro soupeře. Co bylo opravdu skvělé, tak to byla divácká návštěvnost. Fanoušků bylo bezmála 130 a za to děkujeme!“

,,Do druhého zápasu jsme nastoupil na půdě Mladé Boleslavi v pondělí 18. 3. 2024 od 17:30. Ke konci první třetiny jsme se ujali z florbalky Filipa Hájka vedení, ale soupeř stav srovnal chvíli před pauzou a tak jsme šli do šaten za stavu 1:1 po první třetině. V druhé třetině nám začal soupeř trošku více ,,zatápět“ a po lehké chybě šla Boleslav do vedení. Ještě v této třetině jsme však dokázali srovnat z hole Prouska a už jsme se těšili, že do šatny před poslední třetinou půjdeme za opět vyrovnaného stavu. Bohužel jsme se dopustili zcela hloupé chyby, za kterou jsme byli vyloučeni a ihned v přesilové hře potrestáni. Do třetí třetiny jsme tedy vstupovali s jednobrankovým mankem. I když byli hráči odhodláni nechat na hřišti duši a odvézt si z Boleslavi pěkný výsledek, nepodařilo se a po dalších zcela nesmyslných chybách soupeř po chvíli odskočil a výsledkem změnil dobrý dojem z naší hry. Konečný výsledek byl 7:2 pro domácí a my jsme odjížděli z dobře rozehraného utkání s takovou lehkou pachutí.
K výkonům svých hráčů bych rád sdělil, že mě mrzí, že je sezóna u konce a že se s některými hráči musíme rozloučit neboť už odchází do kategorie juniorů. Podotýkám však, že mám s trenéry neskutečnou radost z jejich progresu neboť to, že tihle borci dokázali za dva roky dostát takového progresu, kdy dokáží hrát vyrovnané partie s nejlepšími týmy 1. ligy je nádhera. Rozhodně tedy projekt T.K.S. má smysl a já se už nyní těším v pokračování s dalšími hráči. Opět nás čeká dlouhá cesta, ale já se na ni těším! Nakonec bych chtěl poděkovat našim fanouškům a příznivcům neboť atmosféra, kterou dokázali vytvořit nejen na domácím utkání byla skvělá. Děkujeme moc!“