Muži A: První šestibodový víkend

O víkendu muži odehráli další dvě utkání v divizi a poprvé v sezóně dokázali obě utkání vyhrát. V sobotu na domácí palubovce přivítali pražský Start98 B, v neděli pak vyjeli do Hradce Králové, kde se utkali s týmem FBŠ Všestary.

V domácím zápase muži od začátku diktovali tempo hry a soupeře téměř k ničemu nepustili. Vysoká aktivita přinesla koberovským vedení 2:0 po první třetině. Ve druhé třetině navýšili vedení už na 5:0. Hosté se však nedali a druhá třetina skončila 5:2. V posledním dějství koberovští navýšili vedení na 8:2 a zápas se zdál být rozhodnutý.Hosté sice ještě dokázali snížit na 8:4. překvapení se však nekonalo a o krásnou tečku se po přesné kombinaci postaral Tadeáš Hradil, který vteřinu před koncem vstřelil svůj první gól v divizi. Muži zvítězili přesvědčivým výsledkem 10:4.

KOBEROVY – START98 PRAHA-KUNRATICE B  10:4 (2:0, 3:2, 5:2)

branky (asistence): 14‘ Hlava (Hradil), 14‘ Marek (vlastní gól), 24‘ Reczai D. (Janoušek), 27‘ Novotný (Reczai D.) PP, 34‘ Reczai D. (Janoušek), 46‘ Reczai D. (Novotný), 48‘ Reczai D. (Novotný), 49‘ Novotný (Reczai D.), 57‘ Reczai D. (Kopáček) PP, 60‘ Hradil (Buriánek) PP
střely: 48:55
vyloučení: Kopáček (2‘), Reczai (2‘), Kopáček (2‘),
hráč utkání: Reczai D.
úspěšnost brankářů: Ondřej Brunclík 92,73%

Komentář k utkání trenéra Jana Kováře: „Dnes jsme po většinu utkání byli lepším týmem a dostávali jsme se více do střeleckých příležitostí. Tlak soupeře na začátku třetí třetiny jsme dokázali ubránit a dokráčet tak k vítězství. Soupeři děkujeme za utkání a našim divákům za podporu.“

Nedělní utkání muži odehráli ve vzdáleném Hradci Králové. Soupeř hrál pouze na dvě „pětky,“ avšak herně to nebylo znát. Až první přesilová hra skončila gólem do sítě domácích. Ti však během 20 vteřin dokázali skóre dorovnat a později převzít vedení. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 domácí mužstvo. Z kraje druhé třetiny opět přišlo vyloučení a muži potvrdili formu, která je při početní výhodě provázela celý víkend. O několik minut později přidali další branku a do třetí třetiny si nesli vedení 3:2. Zápas byl vyrovnaný, především co se skóre týče. Věděli to i domácí a po dvou minutách poslední třetiny srovnali. Avšak naši borci se nezalekli, jak se již několikrát v sezóně stalo, a za svou aktivitu byli odměněni dvěma brankami během necelých dvou minut. Toto odskočení se nakonec ukázalo jako klíčové a až do konce utkání vedení nepustili. Domácí nepolevovali a jejich časté „brejkové situace“ vyústily v trestné střílení, které proměnili. Po dalším odskočení o dvě branky domácí opět snížili. Až gól do prázdné branky minutu před koncem utkání přinesl určitou úlevu a sebevědomí výhru ubránit. Tu Koberovy zpečetili brankou vteřinu před koncem a mohli se tak těšit z plného bodového zisku.

FBŠ VŠESTARY – KOBEROVY 5:8 (2:1, 0:2, 3:5)

branky (asistence): 11‘ Janoušek (Reczai D.) PP, 24‘ Reczai D. (Novotný) PP,
32‘ Reczai D. (Novotný), 46‘ Novotný (bez asistence), 48‘ Novotný (Reczai D.),
56‘ Hlava (bez asistence), 60‘ Reczai D. (bez asistence), 60‘ Novotný (Hlava)
střely: 25:35
vyloučení: bez vyloučení
úspěšnost brankářů: Lukáš Pfeiffer 80%

Komentář k utkání trenéra Jana Kováře: „Vyrovnané utkání, ve kterém soupeř těžil z našich zbytečných chyb. Lepším pohybem a díky vydařeným přesilovkám jsme dokráčeli k důležitému vítězství. Děkujeme soupeři za utkání.“

Děkujeme našim fanouškům, kteří nás přišli podpořit jak při domácím, tak i venkovním utkání. Další zápas muži odehrají již tuto neděli 17. 11. od 17:00. Na domácí palubovce v Železném Brodě přivítáme FbC Hradec Králové a opět doufáme v početnou diváckou podporu. Těšíme se na Vás.