Muži A: Pět přesilovkových branek rozhodlo utkání s Kolínem

Mužský A-tým v rámci posledního hracího víkendu divize vycestoval na venkovní utkání s Kolínem, které bylo svým způsobem venkovní i pro soupeře, protože se konalo ve Slavíčkově hale v Chlumci nad Cidlinou. Soudě dle názvu haly se tak jako domácí cítil pouze koberovský zadák Michal Slavík.

Vstup do nedělního podvečerního utkání byl pro oba celky velmi ospalý a kromě jednoho vyloučení a neproměněných přesilovek na každé straně nenabídl nic zajímavého. Až v závěru třetiny oba týmy využily standardní situaci. Prvně koberovský Hlava našel zkušeně velkou mezeru ve zdi a poslal Koberovy do vedení a ještě před sirénou stačila jednoduchá avšak účelná rozehrávka Kolínských a do šaten se tak šlo smírně 1:1.

Do druhé třetiny se oba celky již probraly a hra začala nabírat na obrátkách, zvláště pak když kolínský hráč neudržel své emoce na uzdě a v jednom okamžiku nakupil hned několik minel. Hrou v brankovišti nájezd, dvouminutový trest za seknutí holí do stehna koberovského hráče a aby toho nebylo málo, za projevená nesouhlasná gesta vyfasoval další dvou minutový trest. Tuto nabídku kompletně využili postupně všichni borci elitní koberovevské útočné formace a rozdělili si rovnoměrně každý po jedné brance. Reczai proměnil nájezd, Janoušek využil přesnou střelou první přesilovku a ani Novotný při honech za góly kolegů z první formace nezahálel a skóroval těsně po skončení další powerplay. Tříbrankové vedení netrvalo dlouho, protože kolínští otevřenou střelou ze střední vzdálenosti snížili na 2:4. Po zbytek třetiny následovala velmi rozkouskovaná hra, kdy oba týmy byly velmi nedisciplinované z čehož vyústila přesilovková přestřelka z obou stran. Prvně využil další koberovskou přesilovku po nahrávce Janouška Reczai, ale drama opět nastalo v podobě dvojitého vyloučení Koberov a v přesilovkách se nemýlili ani domácí. Smejkal nedal dvěma střelami z první Mauerovi šanci. Po dvou třetinách svítilo na velmi zvláštní výsledkové tabuli skóre 0004:0005.

Ani ve třetí třetině nezůstala píšťalka rozhodčích v podobě dlouhého hvizdu za vyloučení v klidu a odpočinout si šel kolínský hrdina závěru 2. třetiny Smejkal. Kolínští však využili zaváhání při roztáčení koberovského přesilovkového kolotoče a v samostatném úniku Pletka nezaváhal, když blafákem překonal Mauera. Chybu přesilovkového komanda odčinil po krosu Jana Novotného tvrdou střelou pod břevno kapitán Dominik Reczai a zároveň v utkání zkompletoval hattrick. Následovala pasáž, kdy se hrálo netradičně 5 na 5, v níž jsme soupeře začali přehrávat, a po brankách Hlavy a Janouška jsme vedli 5:8. Kdo by čekal klidný závěr v podobě vedení o 3 branky, ten by se hrubě zmýlil. Vrásky na čele trenéra Jana Kováře učinilo známé duo Kopáček – Novotný a soupeř dostal možnost druhou možnost v utkání dlouhé přesilovky 5 na 3. Domácí během této příležitosti vstřelili jednu branku. O další korekci skóre se Kolínští pokusili hrou bez brankáře, což se jim stalo osudné a střelou z vlastní poloviny do odkryté branky rozhodl o osudu utkání Reczai. Poslední minuty utkání domácí neunesli a po tvrdých zákrocích vyfasovali další vyloučení. V následných přesilových hrách se prosadil pátou brankou v utkání Reczai a závěrečnou tečku za výsledkem 11:6 udělal také v přesilovce Jan Novotný.

KOLÍN – KOBEROVY 6:11 ( 1:1, 3:4, 2:6)

sestava: Mauer (Pfeiffer) – Šikola, Reczai M., Slavík, Zakouřil – Reczai D. , Janoušek, Novotný, Hradil, Hlava, Buriánek, Cvrček, Kopáček, Zeman, Drobný

branky (asistence):  15′ Hlava (Buriánek), 27′ Reczai D. /PS/, 29′ Janoušek (Reczai D.)/PP/, 30′ Novotný (Reczai D.), 37′ Reczai D. (Janoušek) /PP/, 45′ Reczai (Novotný) /PP/, 46′ Hlava (Hradil), 48′ Janoušek (Reczai), 57′ Reczai (Mauer), 60′ Reczai (Novotný) /PP/, 60′ Novotný (Janoušek) /PP/
střely: 25:34
vyloučení: 8′ Zakouřil (2′), 38′ Hradil (2′), 38’Kopáček (2′), 50′ Kopáček (2′), 50′ Novotný (2′)
hráč utkání: Dominik Reczai
úspěšnost brankářů:  Jakub Mauer 76 %

Komentář k utkání trenéra Jana Kováře: V dobře rozehraném utkání dokázal soupeř využit všechny naše chyby a slabiny, především zbytečná vyloučení, která ve druhé třetině vrátily domácí do zápasu. Naštěstí se i nám podařilo využít přesilové hry, díky kterým si odvážíme cenné tři body. Děkujeme za utkání a naší fanynce za podporu

Další utkání sehrajeme v sobotu 30. 11. venkovní Kutné Hoře. Doma v železnobrodské hale se představíme hned tuto neděli 1. 12. v derby s Jabloncem nad Nisou. Neváhejte a přijďte nás podpořit

Zdroj: ceskyflorbal.cz