Muži A: Dva odehrané zápasy, tři body do tabulky

Muži měli opět nabitý víkend. V sobotu odcestovali do Kutné Hory, v neděli doma v derby přivítali FLORBAL JABLONEC.

Sobotní zápas se již od první třetiny nevyvíjel podle představ. Muži si sice dokázali vytvořit několik gólových příležitostí, na rozdíl od soupeře je však nedokázali proměnit. První gól patřil domácím. Koberovští mohli po minutě odpovědět, avšak nájezd neproměnili. Do konce úvodní třetiny domácí udeřili ještě dvakrát a do kabin se šlo za stavu 3:0 pro domácí celek. Druhé dějství nabídlo čtyři branky. Domácí udeřili hned dvakrát během tří minut a stav byl tak už 5:0. Koberovští se však nezalekli a manko začali pomalu stahovat. První gól vstřelili při výhodě jednoho muže na hřiště a do konce druhé třetiny přidali ještě jednu branku. V poslední třetině se našim borcům podařilo zápas zdramatizovat, když se dotáhli na dostřel jediné branky. Vypracovali si spoustu slibných příležitostí ke srovnání skóre, žádnou z nich však již nedokázali využít a po samostatném úniku inkasovali i pošesté a z Kutné Hory se vrátili bez bodů.

FBC KUTNÁ HORA – KOBEROVY 6:4 (3:0, 2:2,1:2)
sestava: Brunclík – Šikola, Hartl, Slavík, Cvrček – Reczai D., Janoušek, Novotný, Hradil, Hlava, Buriánek, Kopáček, Drobný
branky (asistence): 27‘ Kopáček (Hlava) PP, 36‘ Hlava (Buriánek), 41‘ Reczai D. (Janoušek), 46‘ Kopáček (Reczai D.)
střely: 24:21
vyloučení: Hlava (2‘)
hráč utkání: Leoš Kopáček
úspěšnost brankářů: Ondřej Brunclík 80%

Komentář k utkání trenéra Jana Kováře: „Utekla nám první třetina a následně jsme zahodili příliš šancí. Může nás těšit, že jsme se dokázali vrátit zpět do utkání a na tom můžeme stavět v dalších zápasech.“

Nedělní utkání bylo pro muže speciální, jelikož se jednalo o derby s FLORBAL JABLONEC a z prvního zápasu na jablonecké půdě jim měli co vracet, když padli 3:2 po samostatných nájezdech. Hned od začátku utkání byla tato motivace patrná. Skóre otevřeli v jedenácté minutě domácí, když využili přesilovou hru. Ačkoli se hrálo stylem „nahoru dolu,“ šance využívali pouze koberovští, kteří do první sirény stačili na své konto připsat další dva přesné zásahy. Do šaten šli s pohodlným vedením 3:0. Druhá třetina nabídla podobný obraz hry jako ta úvodní. Po dalším gólu domácích to vypadalo na jednoznačnou záležitost, hosté však dokázali po minutě a půl odpovědět. Jejich první gól jim očividně vlil novou krev do žil a dostávali se do příležitostí více než slibných. Vysoká aktivita se jim vyplatila a během sedmi minut hry stáhli gólové manko už na 4:3. Za tohoto stavu bylo jabloneckým dokonce nabídnuto trestné střílení, koberovský gólman Lukáš „Fajfka“ Pfeiffer se však nenechal vycukat, špičkami bot vytěsnil pokus skóre srovnat a udržel tak svému týmu jednogólové vedení. Naopak o necelé dvě minuty později domácí opět nepohrdli přesilovou hrou a navýšili vedení o dvě branky. Hosté cítili reálnou šanci s výsledkem něco udělat a vteřinu před koncem druhé třetiny snížili na 5:4. Finální část nabídla fanouškům opravdové drama. Hned ze začátku třetiny se naši borci museli ubránit přesilové hře, což se povedlo. O pár minut později byla další početní výhoda nabídnuta i jim, prosadit se dokázali až chvíli po jejím skončení. Obě mužstva nechtěla darovat soupeři ani kousek volného prostoru a bylo se opravdu na co dívat. Své šance však proměnili hosté a po dvou přesných střelách bylo necelé dvě minuty před koncem srovnáno 6:6. Odpověď však byla rychlá. Dvacet vteřin po srovnání udeřili opět domácí, vedení už neupustili a dokázali si tak v derby připsat tři velmi cenné body.

KOBEROVY – FLORBAL JABLONEC 7:6 (3:0, 2:4, 2:2)
sestavy: Pfeiffer (Brunclík) – Šikola, Cvrček, Zakouřil, Slavík – Reczai D., Janoušek, Novotný, Hradil, Hlava, Buriánek, Vetro, Kopáček, Drobný
branky (asistence): 12‘ Hlava (Kopáček), 16‘ Slavík (Janoušek),
19‘ Hlava (Buriánek), 25‘ Reczai D. (Novotný), 36‘ Novotný (Janoušek) PP, 47‘ Novotný (Janoušek), 59‘ Novotný (Reczai D.)
střely: 33:21
vyloučení: Drobný (2‘), Kopáček (2‘), Hlava (2‘)
úspěšnost brankářů: Lukáš Pfeiffer 71,43%
hráč utkání: Jan Novotný

Komentář k utkání trenéra Jana Kováře: „Pro nás nakonec vybojované tři body. Škoda, že jsme pracně vytvořený náskok nedokázali udržet. Jablonec nás donutil k chybám, které trestal a nakonec jsme se tak o výhru báli. Přesto z naší strany jeden z nejlepších výkonů letošní sezóny.“

Děkujeme všem fanouškům za úžasnou atmosféru při nedělním derby. Další domácí zápas muži odehrají v neděli 15. 12. od 17.00. Těšíme se na Vás!